Wybierz kategorię z menu: Strona główna Logowanie

"Wiosenne spotkania muzyczne w Podstolicach" - 19-20.05.2007 r.

19.05.2007

W dniach 19 i 20 maja 2007 roku Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu zorganizował już po raz piąty „Wiosenne spotkania muzyczne", które odbyły się w Dworze Podstolice koło Wrześni. Miejscem poprzednich czterech edycji spotkań był pałac w Krześlicach.
Zmieniło się miejsce i otoczenie, ale nie zmieniły się cele imprezy. Spotkania muzyczne mają nadal służyć młodym adeptom muzyki, propagować sztukę, integrować wielkopolskie środowisko muzyczne. Niepowtarzalny klimat pięknych i jedynych w swoim rodzaju miejsc, jakim są dawne dworki i pałace sprzyja budowaniu atmosfery wspólnych występów i przeżywania muzyki. Stwarza warunki do spontanicznego i bezstresowego muzykowania.
Nowotomyską szkołę muzyczną reprezentowało dziewięciu uczniów (soliści, trio gitarowe, duet akordeonowy) oraz troje nauczycieli: mgr Marcia Czuchwicka - akompaniament, mgr Wojciech Winiarski - nauczyciel klasy gitary i mgr Tomasz Miler - nauczyciel klasy akordeonu, który zorganizował wyjazd. Występy uczniów zostały utrwalone na płycie DVD.