Wybierz kategorię z menu: Strona główna Logowanie

VI Regionalny konkurs pianistyczny w Gostyniu - 13.03.2008 r.

13.03.2008

13 marca 2008 roku odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyniu VI Regionalny Konkurs Pianistyczny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas fortepianu ze szkół muzycznych I stopnia z całego regionu wielkopolskiego - w tym roku w konkursie wzięło udział 11 szkół . Konkurs ten organizowany jest co drugi rok.

Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Nowym Tomyślu reprezentowali:

- Zuzanna Cywińska - klasa III cyklu sześcioletniego, uczennica pani Aleksandry Walczak,

- Kacper Mroczkiewicz - klasa III cyklu czteroletniego, uczeń pani Barbary Miler,

- Jakub Ostapkowicz - klasa V cyklu sześcioletniego, uczeń pani Aleksandry Walczak.

Młodzi artyści pod okiem swoich nauczycielek musieli przygotować program konkursowy, który składał się z trzech obowiązkowych kompozycji fortepianowych: etiudy, utworu Jana Sebastiana Bacha oraz tańca skomponowanego w XX wieku.

Ze względu na ilość lat nauki gry na fortepianie, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy: pierwsza - klasa I i II, druga - klasa III/6, IV/6, I/4, II/4 i trzecia - klasa V/6, VI/6, III/4, IV/4.

Przed południem swoje umiejętności pianistyczne prezentowali młodzi pianiści z dwóch pierwszych grup, a wśród nich  Zuzanna Cywińska - uczennica Aleksandry Walczak. Swój program wykonała bardzo dobrze i została szczęśliwą laureatką konkursu zdobywając w swojej grupie wiekowej II MIEJSCE!!!

Podczas gdy Zuzanna czekała spokojnie na Koncert Laureatów, Jakub i Kacper dopiero po południu mieli prezentować swoje programy konkursowe. Obydwoje jak przystało na przyszłorocznych absolwentów nowotomyskiej szkoły muzycznej wykonali utwory bardzo błyskotliwie wykazując równocześnie duże umijętności techniczne i muzyczne. Ogromne uznanie Jury zdobył Jakub  OSTAPKOWICZ  - uczeń pani Aleksandry Walczak uzyskując w najstarszej grupie wiekowej I MIEJSCE!!!

Wszyscy laureaci gostyńskiego konkursu podczas Koncertu Galowego wykonywali po jednym utworze fortepianowym, a był nim taniec skomponowany w XX wieku.

Zuzanna zagrała Walca Balisa Dwarionasa, a w wykonaniu Jakuba publiczność usłyszała Lirycznego walca Dymitra Szostakowicza.