Wybierz kategorię z menu: Strona główna Logowanie

Szkolny konkurs pianistyczny "Jak to grasz?" - 23.04.2007 r.

23.04.2007

23 kwietnia 2007 roku w nowotomyskiej szkole muzycznej odbył się Szkolny Konkurs Pianistyczny "Jak to grasz?".
Brali w nim udział uczniowie klasy III cyklu sześcioletniego oraz klasy II cyklu czteroletniego uczący się grać oczywiście na fortepianie. Każdy pianista w ciągu swojej sześcio lub czteroletniej edukacji muzycznej w nowotomyskiej szkole otrzymuje możliwość uczestniczenia w szkolnym konkursie.
W tym roku wzięło w nim udział dziewięcioro dzieci. Wszyscy wykonawcy grali ten sam utwór, a więc dziewięć razy brzmiało na fortepianie "Zauroczenie" Janiny Garści.
Każdy z uczniów przygotował wybraną miniaturę fortepianową pod bacznym okiem i uchem swojej nauczycielki.
Nuty zostały rozdane w pierwszym tygodniu po feriach zimowych. Uczniów do występu przygotowały panie: Barbara Miler, Małgorzata Ostapkowicz i Aleksandra Walczak, które wzięły również udział w obradach Jury. Sposób wykonania utworów muzycznych oceniali także zaproszeni nauczyciele nowotomyskiej szkoły muzycznej - pani Aleksandra Spychała oraz panowie: Karol Jankowski i Tomasz Miler.
Na początku konkursu pani Aleksandra Walczak odczytała regulamin konkursu, w myśl którego nauczyciel nie mógł oceniać prezentacji swojego ucznia.
Nagrody, dyplomy i upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Każdy z młodych pianistów otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz zapas wspomnień i wrażeń konkursowych.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Natalia Myszczyszyn, uczennica p. Małgorzaty Ostapkowicz
II miejsce - Kacper Łuczak, uczeń p. Aleksandry Walczak
III miejsce - Dagna Dembiecka, uczennica p. Aleksandry Walczak
III miejsce - Leopold Szumiński, uczeń p. Aleksandry Walczak

Publiczność swoją nagrodę przyznała Natalii Myszczyszyn.